Комплектація даху: водостічні системи і снігозатримувачі

Основне завдання водостічної системи – відводити опади з поверхні даху спеціальними жолобами, що направляють потоки води у водостічні труби, а по наземній системі водяних каналів– якомога далі від фундаменту будинку.

При виборі та покупці системи водостоків треба знати, як розташоване покриття, знати величину кута нахилу скатів, площу і форму даху. Від цих складових буде залежати кількість труб, кріплень, кронштейнів, тощо.

Водостічні труби та жолоби можуть бути мідними, сталевими, оцинкованими, пластиковими, комбінованими. Чим правильніша геометрична поверхня даху, тим простіша система водостоків. У районах, де кількість опадів велика, найчастіше застосовують глибокі пластикові водостоки.   

Як не помилитися у виборі снігозатримувача? 

Взимку дах витримує серйозні навантаження від рясних снігопадів. Сніг, що збирається на дахах будинків у великій кількості, при підвищенні температури починає танути і сповзати з даху. Щоб його зупинити, дозволивши розтанути і зійти у вигляді води, встановлюють спеціальні елементи – снігозатримувачі. Снігозатримувачі служать для запобігання лавиноподібного сходу снігових мас з даху і захисту, перш за все, мешканців, а також всього, що знаходиться в безпосередній близькості від будинку. Також вони запобігають псуванню водостоків і покрівельного покриття. Тому питання про необхідність встановлення на дах снігозатримувачів сумніву не піддається. Тож, як не помилитися у виборі снігозатримувачів?

Існують різні види снігозатримувачів: трубчасті, сітчасті, у вигляді грат, для одиночної установки і збірної конструкції. При виборі снігозатримувачів необхідно враховувати матеріал покриття, кут нахилу даху і довжину ската. Чим більший кут схилу даху, тим більша ймовірність сходження важких пластів снігу. Тоді як на пологих схилах сніг, як правило, лежить до повного танення. 

Такий вид покрівлі як гнучка або композитна черепиця завдяки кам'яній посипці має шорсткувате покриття, яке перешкоджає різкому сходженню снігу. Але при довгих і крутих схилах даху виникає небезпека сходження лавини снігу, і для його затримання одного посипання буде недостатньо. Тому на гнучку черепицю встановлюють спеціальні снігозатримувачі у формі гачків, від 4 до 6 шт на погонний метр карниза. 

Для металочерепиці встановлення снігозатримувача особливо актуальне. Можна застосовувати спеціальні снігозатримувачі у вигляді планки, виготовленої з того ж матеріалу, що і металочерепиця.

Найбільш ефективними для багатьох видів покрівельних матеріалів можна вважати трубчасті снігозатримувачі, які складаються з трьох-чотирьох, як правило, оцинкованих опор і двох оцинкованих труб. Така конструкція не просто перешкоджає сходженню снігу з даху, а розрізає снігову масу, дозволяючи сходити з даху невеликим обсягами снігу. 

У комплектацію трубчастого снігозатримувача входять дві триметрові труби, які при необхідності можна зістикувати з трубами сусіднього снігозатримувача. Встановлювати опори слід на відстані приблизно 1,1 – 1,2 м один від одного. Опори кріпляться до рейки обрешітки саморізами 50 – 70 мм через спеціальну підкладку. Виробники пропонують снігозатримувачі як з універсальними опорами – для будь-якого виду покрівельних матеріалів (гнучка черепиця, композитна черепиця, металочерепиця і т.д.), так і спеціалізовані – відповідно до виду покрівлі.  

 

Комментарии закрыты.